Art therapy at the "Ukrainian Club" 

For several years in a row, the events of the "Ukrainian Club", which unite Ukrainian and foreign students, have been undoubtedly popular at the university. Unfortunately, the quarantine requirements, and then the war, did not allow us to spend a considerable amount of time holding our meetings and studying the Ukrainian language and culture, improving language skills. However, we have now resumed our work at the request of students from India and Nigeria. Thus, in November, an interesting class took place - familiarization with such method of overcoming stress as art therapy. Doctor-intern Tetyana Katnytska talked about the basic principles of such activity, taught students how to visualize their dreams. Assistant of the Department of Psychiatry, Narcology and Medical Psychology Olha Lyuta provided explanations and helped with translation. The students willingly practiced their mastery of paints and admitted that they had never imagined that even those who had never held a brush could paint. 


 Also, at the same time, an exhibition of paintings of wounded soldiers undergoing treatment and rehabilitation in Ternopil hospitals was held. This exhibition, organized by Ternopil artist Rustam Davletov and volunteer Olena Khmelnytska, who came to us from Rubizhne, was visited by many students and teachers for three months. The participants of the master class were sincerely surprised by the strength of spirit of Ukrainian soldiers and their possibilities that art therapy opened up. The "Ukrainian Club" will continue to hold similar events, as requests for such classes are constantly received from students. Follow the announcements of our events and join! Marta Rudenko, Oksana Mysyk


2 січня очільники «Українського клубу» Марта Руденко і Оксана Мисик запросили студентів, працівників ТНМУ з дітьми до Тернопільський обласний краєзнавчий музей, щоб спільно поринути у різдвяну атмосферу, ознайомитись чи пригадати традиційні зимові святкування, обряди, які їх супроводжують, значення природних символів у ці дні.

Фахівці музею підготували цікаву і насичену програму. Вони розповіли присутнім про особливості святкування різдвяних свят на Тернопіллі, зокрема, про те, що новорічно-різдвяні святкування розпочинаються з жіночого свята Катерини. У цей день дівчата ворожать на щасливу долю і вдале заміжжя, закликають судженого, ставлять у воду вишневі гілочки, чекають, щоб вони розквітли, і т.д. Наступне свято – Андрія, під час якого дівчата і хлопці веселяться, бешкетують, ворожать на долю, грають народні ігри. 


Для присутніх провели традиційну гру «Калиту». Діти і студенти з радістю намагалися відкусити шматок калити, щоб поласувати смачним калачем, який випікали спеціально для вечорниць на Андрія.

Цікаво відтворили працівники музею традиції Святої вечері, святкування Старого Нового року з посіванням, Меланки, Водохрестя, Колодія. 

Студенти з Індії охоче брали участь у всіх розвагах різдвяної програми.

Присутніх частували млинцями з варенням, які у часи наших предків були символом весняного сонця, яке перемагає зиму. 

Після насиченої, цікавої програми усі мали можливість ознайомитись з історією Тернопілля і переглянути нові експозиції та виставки музею. 

Щиро дякуємо директору музею Яремі Шатарському та працівникам Олегу Гаврилюку, Оксані Зборівській, Вікторії Бачинській, Вірі Шумській, Андрію Лесіцькому, Оксані Гулик за цікавий і змістовний захід.

Такі просвітницько-культурні активності для "Український клуб» є традиційними, адже щороку українські та іноземні студенти відвідують заходи, організовані фахівцями краєзнавчого музею

Арт-терапія в «Українському клубі»

Уже кілька років поспіль в університеті незмінних успіхом користуються заходи «Українського клубу», які об’єднують українських та іноземних студентів. На жаль, карантинні вимоги, а далі війна не дозволяли значний час проводити наші зустрічі та вивчати українську мову та культуру, покращувати свої мовні навички.

Однак зараз на прохання студентів з Індії та Нігерії ми відновили нашу роботу. Так у листопаді відбулося спільне заняття  - ознайомлення з  таким методом подолання стресу , як арт –терапія. Лікар-інтерн Тетяна Катницька розповідала про основні засади такої активності, навчала студентів, як візуалізувати свої мрії. Асистент кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Ольга Люта надавала пояснення та допомагала з перекладом.  Студенти охоче вправлялися у володінні фарбами та зізналися, що ніколи не уявляли, що малювати можуть навіть ті, хто ніколи не тримав у руках пензля.  Також у цей самий час відбувалася виставка живопису поранених бійців, які проходили лікування та реабілітацію у тернопільських лікарнях. Цю виставку, організовану тернопільським митцем Рустамом Давлетовим та волонтеркою Оленою Хмельницькою, яка приїхала до нас з Рубіжного,  відвідували студенти та викладачі  університету упродовж трьох місяців.   Учасники майстер-класу були щиро подивовані силою духу українських воїнів та можливостями, які в них відкрила арт-терапія.

Подібні заходи «Український клуб» буде проводити і надалі, оскільки від студенті постійно надходять запити на такі заняття. Тож слідкуйте за анонсами наших заходів!

Марта Руденко, Оксана Мисик

Іноземні студенти ТНМУ пізнавали українські традиції

Екскурсія в Збаразький замок 

Майстер-клас з бісероплетіння

Зустріч учасників розмовного клубу в арт-галереї. Говорили про українське художнє мистецтво... 

Прогулянка + розмови з чудовими людьми, український клуб продовжує зустрічі! 

У період святкування величного свята Христового Воскресіння говоримо зі студентами про українські традиції. Що ж покласти у великодній кошик? Що символізує кожна страва? Вивчаємо нову лексику і знайомимося з традиціями. 

Класична і модерна українська література відкриє незвідані береги мислення, ідей і змістовного мудрого слова  великої європейської нації, твореної Тарасом Шевченком, Іваном Франком, Лесею Українкою, Василем Стусом, Павлом Загребельним, Василем Симоненком, Ліною Костенко…

Ідеали, цінності та переживання світу української дійсності від історії до сьогодення ви зможете віднайти в оригінальних творах образотворчого мистецтва Катерини Білокур, Марії Приймаченко, Алли Горської, Івана Марчука…

Відчути красу, милозвучність і широчінь української пісні та музики вам допоможуть творчі вечори культурологічних студій, на яких ви зможете осягнути велич мови для слуху. 

Краще зрозуміти характер та ментальність українського суспільства ви зможете, ознайомившись із фольклорною творчістю, українськими звичаями і традиціями.          

Із особливостями акторської майстерності нашого народу вас ознайомлять вечори театру та кіно.   

Також на релігієзнавчих засіданнях культурологічних студій ви дізнаєтеся про особливості релігійної культури українців.        

Пізнати особливості духовної культури українців ви зможете на культурологічних студіях, які працюють щосереди з 17:00 у приміщенні університетської бібліотеки (вул. Січових Стрільців, 8), але за потреби локації змінюються.