Український клуб – 

це постійно діючий відкритий простір духовно-інтелектуальної комунікації студентів.

Клуб має чотири функціональні площини: 

Український розмовний клуб.

У Тернопільському національному медичному університеті імені І.Я.Горбачевського уже кілька років поспіль діє «Український клуб», в якому залучені викладачі кафедри української мови та кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін.  Клуб має чотири функціональні площини: український розмовний клуб, культурологічні студії, інтелектуальне дозвілля та авторські майстер-класи.

Український розмовний клуб діє у форматі щотижневих неформальних зустрічей українських та іноземних студентів, які у невимушеній атмосфері спілкуються українською мовою та вдосконалюють комунікативні навички, розширюють словниковий запас. Зазвичай для обговорення обираються актуальні теми з життя університетської спільноти, заходи, в яких студенти беруть участь. 

Культурологічні студії.

Культурологічні студії відбуваються шляхом ознайомлення студентів з історичними та культурними  пам’ятками міста, області, країни. Найчастіше відбуваються екскурсії Тернополем, візити у Тернопільський обласний краєзнавчий музей, Арт-галерею, ознайомлення з приватними зібраннями українського одягу та старожитностей. Також іноземні студенти охоче беруть участь в традиційних українських святкуваннях, заходах, таких як Міжнародний день вишиванки, Міжнародний день рідної мови, День української мови, Шевченківські дні тощо. Також студенти з різних країн ознайомлюють  своїх товаришів по клубу з культурою, звичаями, кухнею своєї Батьківщини.

Інтелектуальне дозвілля.

Iнтелектуальне дозвілля – це громадські, волонтерські та просвітницькі заходи для школярів, студентів чи мешканців Тернополя загалом, до яких охоче долучаються члени клубу. Також це відвідування сиротинці, будинків дитини, Дому милосердя, збір речей чи випікання смаколиків для українського війська.


Авторські майстер-класи

На авторських майстер-класах члени клубу та всі бажаючі ознайомлюються з різноманітними традиційними ремеслами, вивчають українську кухню та охоче навчають своїх товаришів  тому, що найкраще вміють самі.Зустрічі  розмовного клубу відбуваються один раз на тиждень о 16:00 годині на базі кафедри гігієни (майдан Волі). 

Заняття проводять викладачі кафедри української мови Руденко Марта Ігорівна та Мисик Оксана Андріївна.

Заняття проводять доценти кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін: Кадобний Тарас Богданович, Христенко Ольга Мирославівна.


Діяльність клубу забезпечує інтелектуальне дозвілля студентів шляхом організації тематичних зустрічей, свят та екскурсій викладачами клубу. 

А також проведення авторських майстер-класів.